Chodzik rehabilitacyjny a balkonik – co lepiej się sprawdzi dla osoby starszej?

Starsze osoby często potrzebują pomocy i wsparcia w codziennych sprawach. To, co wcześniej wydawało się łatwe i oczywiste, z biegiem czasu staje się trudne. Wraz z wiekiem upośledzeniu ulega wiele funkcji motorycznych. Aby więc uchronić seniora przed grożącym mu upadkiem i zapewnić choć trochę samodzielności, warto wyposażyć go we wspomagający przemieszczanie się sprzęt rehabilitacyjny.

Balkoniki i chodziki – co wybrać?

Samodzielne poruszanie się jest niezwykle ważne dla osób starszych oraz tych z niepełnosprawnościami. Z myślą o nich stworzono specjalistyczny sprzęt. I dla nich właśnie działa wypożyczalnia balkoników rehabilitacyjnych Warszawa to natomiast miasto, w którym bez problemu znajdziemy tego typu punkty. Za niewielką opłatą można w nich wydzierżawić sprzęt na określony czas i bez konieczności kupowania go na własność.

Dzięki wypożyczalniom sprzętu medycznego łatwo też zdecydować, jaka pomoc będzie najlepsza dla seniora. Wybierać można spośród szerokiej oferty wielu modeli balkoników oraz chodzików rehabilitacyjnych. Pierwsze z nich wymagają przesuwania sprzętu za pomocą siły rąk. Drugie wyposażone zostały w kółeczka, dzięki którym osoba starsza przesuwać może chodzik bez większego wysiłku. Chodziki posiadają zazwyczaj także dodatkowe wyposażenie takie jak np. zapewniające bezpieczeństwo podczas spaceru hamulce oraz wózki przydatne podczas zakupów. Można więc przyjąć, że balkonik znajdzie swoje zastosowanie głównie w domu, z chodzika skorzystają natomiast osoby poruszające się także poza nim.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =