Zakrzepy – czym tak naprawdę są?

Zakrzepy są częstym problemem, który może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje szereg ziół, które mogą pomóc w zapobieganiu zakrzepom, a nawet rozpuścić zakrzepy, które już się uformowały.

Rodzaje zakrzepów

Żylne (lub zakrzepica żył głębokich) – występują one w nogach i powodują ból, obrzęk i zaczerwienienie. Często osoby z zakrzepami żylnymi nie wiedzą, że je mają, dopóki nie wystąpią objawy. Nieleczone mogą przedostać się do płuc, powodując zatorowość płucną, która jest zagrożeniem dla życia.

Tętnicze (lub atak serca) – występują w sercu i mogą spowodować śmierć w ciągu kilku minut, jeśli nie są natychmiast leczone.

Jak im zapobiec?

Dwa główne zioła, które mogą pomóc w zmniejszeniu krzepliwości krwi to imbir i kurkuma. Leki je zawierające znajdziesz na stronie https://abc-zdrowie.com/category/ziola-przeciwzakrzepowe. Są one uważane za zioła przeciwzakrzepowe, ponieważ zapobiegają tworzeniu się skrzepów. Imbir jest dobrze znany ze swojej zdolności do zmniejszania stanu zapalnego, który jest czynnikiem przyczyniającym się do wielu warunków zdrowotnych, w tym chorób serca i udaru. Ma również właściwości przeciwutleniające, które mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki, które przyczyniają się do miażdżycy.

Leki przeciwzakrzepowe są klasą leków, które są stosowane w celu rozrzedzenia krwi i zapobiegania tworzeniu się zakrzepów w tętnicach. Najczęstsze leki przeciwzakrzepowe to warfaryna, heparyna i aspiryna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =