Nowoczesne zabawki dla rocznych dzieci

Każdy kolejny miesiąc w życiu małego człowieka niesie ze sobą nowe umiejętności. Roczne dzieci powoli uczą się chodzić, zaczynają wypowiadać pierwsze słowa, są coraz bardziej świadome otaczającego je świata. Kupując zabawkę dla roczniaka powinniśmy wziąć pod uwagę te umiejętności. Jak wybrać tę właściwą? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Rola dorosłych w życiu dzieci powinna skupiać się przede wszystkim na wsparciu ich prawidłowego rozwoju. Dla rocznego dziecka warto wybrać jeden z jeździków. Ich szeroki wybór można znaleźć na https://www.strefadzieciakow.pl/jezdziki-dla-dzieci. Nowoczesna zabawka powinna przyciągać uwagę, być atrakcyjna dla malca i jednocześnie sprzyjać jego rozwojowi. Jeździki są również dużym wsparciem dla rodziców podczas spacerów. Roczne dziecko często nie chce już spokojnie siedzieć w wózku, jest ciekawe świata i energiczne. Jeździk zapewnia mu mobilność, daje poczucie niezależności, a przy okazji sprawia dziecku niesamowitą frajdę. 

Kreatywność w parze z zabawą

Nowoczesne zabawki to również te które poza zdolnościami motorycznymi rozwijają wyobraźnie i sprzyjają kreatywności naszych pociech. Zabawki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, często są lepszym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka od skomplikowanych elektronicznych gadżetów. Dziecko w okolicach 12-tego miesiąca życia intensywnie poznaje otaczający je świat. Klocki, które można układać w nieskończoność, sortery, czy różnego typu przekładanki rozwijają wyobraźnie dzieci i na długo zajmują ich uwagę. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 13 =