Częste schorzenia oczu

Schorzenia oczu potrafią znacznie obniżyć jakość życia. Jeśli chcemy temu przeciwdziałać musimy szukać pomocy u specjalistów. W obecnych czasach okulistów coraz częściej odwiedzają osoby borykające się z problemem opadającej powieki – zwaną również ptozą. Najczęściej jest ona skutkiem problemów mięśniowych powieki. Wówczas konieczna jest operacja ptozy, która polega na wzmocnieniu mięśni. Co ważne wada to może być całkowicie skorygowana. Do często występujących chorób wzorku można zaliczyć również zaćmę, zapalenie spojówek czy zespół suchego oka. 

Najczęstszy problem

Warto jednak zaznaczyć, że coraz większa część społeczeństwa ma problem z ostrością widzenia. Przyczyn można doszukiwać się w postępie technologicznym, poprzez który ludzie coraz bardziej wystawieni są na szkodliwą działalność światła. Najczęstszym sposobem walki z problemami widzenia są okulary. Korzystanie z nich wiąże się jednak z kilkoma niedogodnościami. Przede wszystkim konieczne jest nieustanne czyszczenie ich. Poza tym przeszkadzają one podczas leżenia w łóżku podczas oglądania telewizji. W okresie zimowym noszący okulary narzekają na zaparowane szkła. 

Nie można zapomnieć również o aspekcie wizualnym – nie każdy chce je nosić. Inną propozycją  są szkła kontaktowe do użytku czasowego, ale i one mają kilka wad. Jedną z nich jest konieczność zakładania i zdejmowania ich. Ponadto trzeba je odpowiednio pielęgnować. Wówczas ciekawą alternatywą może okazać się wszczep soczewki fakijnej – czyli umieszczenie soczewki na stałe w oku. Rozwiązanie to pozwala skorygować nawet bardzo wysoką krótkowzroczność, nie wpływa ono również na soczewkę własną i centralną część rogówki. Co ważne, zabieg ten jest odwracalny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 9 =