Lampa do utwardzania paznokci- jaką wybrać?

Jest wiele lamp do paznokci, więc wybór właściwej może być przytłaczający. Czas utwardzania, moc, napięcie to kilka z kluczowych czynników.

Jaki jest Twój budżet?

Sprawdź, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać na lampę do paznokci. Trzysta złotych może się wydawać dużą kwotą, ale jeśli kupisz taką lampę, będzie mogła służyć przez kilka lat. Dzięki swojej domowej lampie zaoszczędzić zarówno na manicure, jak i pedicure.

Jakich marek lakierów do paznokci używasz?

Głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie lampy do utwardzania jest to, czy będzie współpracować z Twoimi lakierami. Lampy UV utwardzają wszystkie lakiery LED i UV. Z kolei lampy LED utwardzają tylko lakiery LED. Jeśli kochasz lakiery Shellac musisz wybrać lampę UV. Większość lakierów jest LED, więc będą współgrać z oboma rodzajami lamp. Producenci lakieru żelowego projektują lampy do paznokci, aby emitowały dokładne długości fal UV, aby aktywować określone składniki w ich formule żelowej.

 1. Czas utwardzania LED
  utwardza się znacznie szybciej niż UV. Zazwyczaj trwa to 30 sekund, aby utwardzić warstwę lakieru pod LED, natomiast 90 sekund, aby utwardzić warstwę pod UV. Przy manicure LED utwardzanie trwa tylko 2 minuty, natomiast przy UV około 5 minut. Jeśli jesteś niecierpliwa, lampa LED jest lepsza.
 2. Czas życia żarówki
  Lampy LED są dostarczane z żarówkami, których nigdy nie trzeba wymieniać i wytrzymują aż 50 tysięcy godzin. Z kolei żarówki w lampach UV różnią się w zależności od producenta, ale wytrzymują około 100 godzin, następnie trzeba je wymieniać. 100 godzin może wydawać się krótko, ale manicure trwa tylko 5 minut. Jeśli robisz manicure robisz tylko raz w tygodniu, więc żarówki wytrzymają aż 23 lat. Ostatecznie każdy rodzaj jest świetną inwestycją.
 3. Rozmiar
  Zwróć uwagę na rozmiar lampy do utwardzania, ponieważ w niektórych mieszczą się tylko 4 palce, a kciuk należy robić oddzielnie. Może to być uciążliwe i nieporęczne. Większość tańszych lamp jest mała i nie nadaje się do pedicure Inne lampy są większe i bez problemu mieści się cała ręka. Mają te zdejmowaną dolną pokrywę, więc mieści się stopa.
 4. Gwarancja
  Roczna gwarancja jest standardowa, jeśli kupisz nową lampę, prosto od producenta. Nie wszystkie marki oferują taką opcję. Świetnie ją mieć w przypadku, gdy będziemy mieć problem z rozbitą lampą lub zepsutą. W ten sposób łatwo ją wymienisz.
 5. Dodatkowe funkcje
  Wiele lamp ma specjalne funkcje timera, dzięki któremu można łatwo zaprogramować ustawienia lub mieć wszystkie zaprogramowane zegary, jakich kiedykolwiek potrzebowałaś. Inne lampy mają też czujniki ruchu i wentylator.

  Bogatą ofertę lamp i akcesoriów kosmetycznych znajdziesz na przykład na stronie: http://profryzjer.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 1 =