Jak powinno się prać zasłony?

Zasłony stanowić mogą ozdobę każdego domu. Kolorowe czy jednolite pełnią rolę zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Chronią wnętrza naszych mieszkań przed niechcianymi spojrzeniami, słońcem lub nadają im określonego klimatu. Prosta zmiana zasłon dać może widoczny efekt w postaci powiewu świeżości w salonie czy sypialni. W jaki sposób jednak powinno się dbać o ich czystość, jak często prać?

Krok po kroku

Podobnie jak firanki, zasłony narażone są na uszkodzenia czy ubrudzenia. Bez odpowiedniej pielęgnacji szybko stracą swoje walory i zamiast pozytywnie wpływać na ogólny wystrój naszego mieszkania, będą komfort przebywania w nim zaniżać. Zasłony prać możemy ręcznie i w pralce. Choć zdecydowanie prostszy i o wiele szybszy jest sposób drugi. Przed umieszczeniem ich w urządzeniu, zwróćmy uwagę na to, z jakich tkanin zostały wykonane – każdy materiał wymagać będzie innej pielęgnacji. Przed praniem zasłon dokładnie otrzepmy je z kurzu czy większych nieczystości. Następnie przeczytajmy informacje na metce i ustawmy program prania na tryb najdelikatniejszy. Temperatura nie powinna przekraczać 40 stopni, lepiej jest również unikać wirowania. 

Jeśli posiadamy dużo zasłon, przydadzą nam się akcesoria do prania i czyszczenia, które ułatwią ich pielęgnację. Dobry sklep z firanami w Poznaniu wyposażony będzie w profesjonalne kulki do prania, pokrowce czy miotełki do ścierania kurzu z zasłon na co dzień. Zasłony kolorowe i te o delikatniejszej strukturze bezpieczniej jest prać ręcznie, aby zminimalizować ryzyko ich odbarwienia. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 5 =