Lecznicze karmy dla zwierząt – czy warto je kupować?

Odpowiedni sposób żywienia zwierzaka to podstawa jego dobrego samopoczucia i zdrowego życia. Jeżeli nie występują żadne problemy zdrowotne – każdy właściciel powinien zadbać o dobranie dla swojego pupila odpowiedniej karmy bytowej. Jednak jak podejść do kwestii żywienia psa, czy kota, jeżeli pojawi się jakieś schorzenie? W takiej sytuacji na ratunek przychodzą karmy weterynaryjne. Kiedy warto po nie sięgnąć?

Karmy weterynaryjne – kiedy należy wprowadzić je do diety?

Karmy weterynaryjne dedykowane są konkretnym schorzeniom zdrowotnym. Ich skład dobrany jest tak, aby zapewnić wszystkie niezbędne składniki zwierzakowi zmagającym się z konkretną chorobą. Podobnie jak u ludzi – na wiele różnych chorób bardzo pozytywnie wpływa odpowiednio dobrana dieta. Wprowadzenie do diety karmy specjalistycznej należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Zbyt długie stosowanie pożywienia tego typu, które zostało wybrane na własną rękę, może doprowadzić do powstania szkodliwych niedoborów. 

Najczęściej stosowane karmy weterynaryjne

Najczęściej stosowane są karmy weterynaryjne przeznaczone dla zwierząt cierpiących na schorzenia związane z układem pokarmowym. Odpowiednio dobrany, prosty skład zwykle pomaga w zdiagnozowaniu źródła problemu. Psy i koty posiadające wrażliwy żołądek często przez całe życie spożywają jedzenie tego typu. Specjalistyczna karma weterynaryjna często niezbędna jest do wdrożenia również po zdiagnozowaniu problemów skórnych. Duży wybór karm tego typu, dedykowanych kotom, można znaleźć w sklepie https://petcentrum.pl/kategoria-produktu/koty/karmy-lecznicze-koty/problemy-skorne/. Należy pamiętać o tym, aby karmy weterynaryjne wprowadzać do diety tylko na zalecenie weterynarza bądź dietetyka. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 4 =