Zastosowanie pendrive’ów

Pendrive jest niepozornym i niewielkim urządzeniem, które wykorzystuje się nie tylko do przechowywania ważnych danych, ale również na inne, mniej popularne sposoby. Wbrew bowiem temu, co wydaje się przeciętnemu użytkownikowi tego sprzętu, lista jego zastosowań jest długa, a znajdujące się na niej triki potrafią nieźle zaskakiwać.

Wielozadaniowość to ogromna zaleta

Co zatem można robić z pendrive`m poza możliwością przechowywania na nim danych? Po pierwsze, jest on doskonałym gadżetem reklamowym, ponieważ można na nim bez problemu nadrukować logo firmy. Dzięki temu każdy obdarowany takim prezentem oraz osoby, którym go udostępnia, będą wiedziały o istnieniu danej marki. To najlepsza metoda promowania produktów. Sprzęt tego typu można zamówić chociażby na https://memorabbit.pl/c/pendrive-reklamowe.

Kolejnym istotnym i ciekawym sposobem na wykorzystanie pamięci przenośnej jest przechowywanie na niej własnego portfolio, które można mieć zawsze przy sobie i w dowolnej chwili zaprezentować klientowi. Dotyczy to zwłaszcza grafików komputerowych oraz projektantów.

Pendrive może również być używany przez właścicieli firm lub menedżerów w trakcie spotkań z prasą, jako sposób na zaprezentowanie nowego produktu lub wyników jakiegoś projektu. W tym wypadku również ważne jest, aby posiadał nadrukowane logo marki.

Następnym pomysłem na zastosowanie pamięci USB jest wykorzystanie jej w celu załadowania systemu operacyjnego, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie posiadamy płyty. Ostatnio bardzo popularne stały się urządzenia w kształcie kart kredytowych. Pendrive karta ma jedną niezaprzeczalną zaletę – ze względu na bardzo cienką obudowę, można go nosić w każdym portfelu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =