Jak łączyć kolory w modzie?

Kolor odgrywa w modzie niebagatelne znaczenie. Właściwie dobrany może podkreślić stylizację, natomiast błąd w tym obszarze zniszczy cały wizerunek i nawet najlepszy krój będzie się prezentował kiepsko. Każdego sezonu królują inne barwy, natomiast zasady ich łączenia pozostają niezmienne. Z tego powodu warto poznać kluczowe reguły, które pozwolą zestawiać ze sobą dowolne kolory. Dzięki temu wpadka stylizacyjna nie będzie Ci straszna. Najprostszym rozwiązaniem jest sięgnąć po koło barw, które efektywnie pomoże rozwiązać każdy problem.

Decydując się na kontrastowe zestawienia, należy dobierać odcienie, które znajdują się po przeciwnych stronach (niebieski z pomarańczowym), natomiast stonowane kolory układać obok siebie (czerwony z różowym). Jak wygląda to w praktyce? Modne w ostatnich latach szpilki fuksja doskonale sprawdzą się z klasyczną czernią (która swoją drogą pasuje niemal do wszystkiego). Taki dobór sprawi, że ciemny kolor będzie nieco bardziej ożywiony, a fuksja mniej krzykliwa.

Podstawowe zasady

Z czym jeszcze zestawić modny kolor szpilek fuksja? Doskonale będzie wyglądał z białymi spodniami, ponieważ jasny odcień będzie idealnym tłem dla wyrazistej barwy. Należy pamiętać, że decydując się na mocne akcenty kolorystyczne, lepiej wybrać stonowane ubrania i odwrotnie. Jeśli stawiamy na intensywną, czerwoną sukienkę, to buty i torebka powinny być bardzo spokojne kolorystycznie. Zestawiając ze sobą różne odcienie, warto kierować się minimalizmem, ponieważ przesada nigdy nie jest cechą pożądaną.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + 2 =