Wyroby gumowe – czym powinny się charakteryzować?

Wyroby z gumy znajdują zastosowanie niemal w każdej branży. Stosowane są nie tylko w przemyśle, elektronice czy medycynie, ale również rolnictwie czy sektorze budowlanym.

W zależności od zastosowania wyróżniamy ich różne rodzaje. Powszechnie znane są uszczelki, dętki, czy przewody elastyczne. Dostępne są również  bumper, wibroizolatory, o-ringi, amortyzatory gumowe do maszyn rolniczych i wiele innych.

Jakie są najważniejsze cechy wyrobów z gumy? Przede wszystkim należy poznać ich dokładny kształt, detale, jak i właściwości. W zależności od tego, jaka mieszanka zostanie użyta, i jak wygląda dokładnie proces produkcji, części gumowe mogą mieć zupełnie inne właściwości. Przede wszystkim różnią się pod względem elastyczności (niska lub wysoka), stopnia twardości, odporności na działanie żrących substancji chemicznych, jak i wytrzymałości na działanie niskich/wysokich temperatur. Co więcej, w procesie produkcji można łączyć gumę z innymi surowcami, przede wszystkim takimi jak metal czy teflon, ewentualnie mogą być one podklejone taśmą dwustronną, dzięki czemu powstają wyroby bikomponentowe.

Wysoka jakość, lepsza użyteczność

Aby części wykonane z gumy były odpowiednio wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu, a także spełniały oczekiwania i wymagania klientów, muszą odpowiadać ustalonym normom ISO, a także mieć certyfikat CE, które gwarantują ich odpowiednią jakość. Więcej o specyfice branży, jak i specjalnych właściwościach wyrobów gumowych dowiesz się na stronie internetowej: https://hupex.pl/.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 3 =