Zalety zakupu plastikowego zbiornika na szambo

Plastikowe szambo to świetny sposób na składowanie ścieków z gospodarstwa domowego. Zwłaszcza jeśli nie ma możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej. To też bardzo tania opcja, biorąc pod uwagę zbiorniki betonowe, które są na dodatek mniej szczelne. Jakie są inne zalety plastikowych szamb? 

Szczelność i lekkość 

Tworzywa sztuczne są materiałami jednolitymi, bez szwów i zgrzewów. Duża szczelność gwarantuje, że ścieki nie przedostaną się do gruntu i wód podziemnych. Ten problem mają czasami wersje betonowe. Szybszy jest przez to montaż, gdzie nie trzeba przeprowadzać żadnych dodatkowych uszczelnień. Szamba można dobrać do swoich potrzeb, o czy można się przekonać choćby za sprawą witryny http://www.carbo-san.com/. Mogą mieć one różne pojemności oraz wagę. Ta ostatnia przy 10 m³ może wynieść około 300 kilogramów, dzięki czemu nie wymaga dźwigów i innych pojazdów ciężkich do posadowienia. 

Trwałość materiału 

Do produkcji szamb plastikowych używa się wysokiej jakości żywic poliestrowych zbrojonych włóknem szklanym. Zapewniają one niską wagę przy dużej wytrzymałości. Materiał taki odporny jest na korozję chemiczną. Nie wchodzi w reakcję z gruntem czy wodą. Dużą zaletą takiego materiału jest możliwość recyklingu. Szambo plastikowe bez problemu można również wykorzystać jako zbiornik deszczówki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =