Do czego służy detektor metali w produkcji?

Detektory metali służą do wykrywania obecności obiektów metalowych na powierzchni lub wewnątrz produktu. Mogą być stosowane do wykrywania obecności zanieczyszczeń w materiałach, a także do celów kontroli jakości. Detektory metali są szeroko stosowane w przemyśle wytwórczym, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i urządzeń medycznych. Detektory metali to urządzenia, które wykrywają obecność metalowych obiektów na obiekcie lub w jego wnętrzu. Są one szeroko stosowane w branżach produkcyjnych w celu zapewnienia, że produkty spełniają normy jakości i specyfikacje.

Dostępnych jest kilka rodzajów detektorów metali:

Ręczne

Są one przenośne i mogą być łatwo przenoszone przez jedną osobę. Są one odpowiednie do zastosowań na małą skalę, takich jak sprawdzanie bagażu podczas podróży samolotem lub pociągiem, lub sprawdzanie przedmiotów w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotniskach lub w budynkach publicznych.

Stacjonarne

Są to stacjonarne urządzenia, które skanują ludzi, gdy przez nie przechodzą. Mogą być stosowane na lotniskach i w budynkach publicznych, przez które często przechodzą duże tłumy (np. centra handlowe). Operator może skonfigurować te urządzenia tak, aby tylko określone osoby musiały przez nie przechodzić np. tylko pracownicy, a inne nie np. klienci. Skraca to czas oczekiwania w punktach kontroli bezpieczeństwa dla klientów, którzy nie muszą być skanowani przy każdym wejściu. Stosuje się je też przy produkcji żywności , gdzie służą do skanowania produktów spożywczych w trakcie ich przechodzenia przez linie produkcyjne. Dzięki temu zanieczyszczona lub zepsuta żywność nie miesza się z nieskażoną.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + czternaście =