Oświetlenie dekoracyjne do Twojego domu

Urządzając dom, najczęściej koncentrujemy się na wykończeniu, następnie doborze mebli i tekstyliów. Temat oświetlenia często jest traktowany pobieżnie, bez należnej mu uwagi, mimo, że to od niego zależy końcowy efekt całych dotychczasowych starań. To oświetlenie jest kropką nad „i” nadającą ostateczny charakter i nastrój wnętrzu, a nawet może pełnić funkcję dekoracyjną, podkreślając i nadając ton pomieszczeniu.

Oświetlenie w nowoczesnych przestrzeniach

Aby dobrać odpowiednie lampy warto kierować się stylem w którym jest urządzone mieszkanie. Obecnie coraz większą popularnością i uznaniem cieszy się nowoczesny wystrój nawiązujący do loftów. W przestrzeniach tego typu świetnie sprawdzą się lampy industrialne, o surowym wykończeniu, nawiązującym do oświetlenia w magazynach lub halach produkcyjnych. Wykonane najczęściej z metalu, nieobrobionego lub w ciemnych kolorach. Duże i ciężkie, jako oświetlenie punktowe na przykład nad stołem lub wyspą kuchenną, lub składające się z wielu reflektorów, świetnie doświetlające duże, otwarte przestrzenie.

Innym rodzajem oświetlenia idealnie pasującym do loftów i nowoczesnych mieszkań są żarówki dekoracyjne, których szeroki wybór znajdziemy tutaj: https://lampalampa.pl/k/zarowki-dekoracyjne/. Sprawdzą się zarówno jako dodatek do lamp industrialnych, jak i samodzielne oświetlenie, zwisając z sufitu na kablach. Często spotykane jest również połączenie żarówek dekoracyjnych i naturalnych drewnianych belek, tworząc unikatowe, mające wiele zastosowań kompozycje. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × jeden =