Klasyczne dekoracje do salonu

Salon to miejsce, w którym uzewnętrznia się dusza każdego domu. Chwilom, które tu spędzamy, towarzyszą na ogół ciepłe, przyjemne myśli. Chcemy się tu zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach. To właśnie aranżacji tego pokoju poświęcamy najwięcej czasu podczas każdorazowej odnowy mieszkania. Oto propozycje klasycznych dekoracji, które sprawią, że wnętrze to stanie się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Niewidoczne dla oczu

Po kilku latach mieszkania w jednym miejscu zauważamy, że przybywa nam przedmiotów, ale ubywa przestrzeni. Co więcej, duża liczba naszych akcesoriów nie mieści się już w szafkach czy szufladach, a ze względów estetycznych chcielibyśmy je ukryć. Na szczęście istnieje praktyczne, a zarazem klasyczne rozwiązanie tego problemu. Wszelkie rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień, możemy schować w eleganckich kufrach i skrzyniach. Mogą do nich trafić sprzęty elektroniczne, ciepłe koce czy dziecięce zabawki. W ten sposób jednocześnie zyskamy nową ozdobę oraz miejsce w salonie.

Kamuflaż mankamentów

Nie wszystkie niechciane przedmioty możemy jednak przenosić z miejsca na miejsce. Niektóre z nich są zamontowane na stałe, choć trudno doszukiwać się u nich walorów estetycznych. Doskonałym przykładem są kaloryfery, szczególnie te w starym budownictwie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że i z tym mankamentem możemy sobie w łatwy sposób poradzić. Wystarczy tylko, że zamontujemy specjalną osłonę kaloryfera, która będzie komponować się stylowo z pozostałymi elementami wystroju salonu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − trzynaście =