Typy okien jakie warto posiadać w swoim domu

Przed przebudową domu ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje dostępnych okien. Nie wszystkie okna są jednakowe, a niektóre mogą nie być odpowiednie dla Twojego projektu. Aby pomóc Ci określić właściwy typ okna dla Twojego następnego projektu, przygotowaliśmy ten przewodnik.

Okna dachowe

Są to najczęstsze rodzaje okien, ale są również najmniej kosztowne. W większości przypadków będą one wykonane z ramami winylowymi i szkłem. Ich różnorodnym modelom można się przyjrzeć w ofercie następującego sklepu velno.pl.

Okna Casement

Są one podobne do okien dachowych, ale są bardziej trwałe i oferują większą wentylację. Zawiasy i skrzydła można zdjąć, aby ułatwić czyszczenie i konserwację.

Drzwi przesuwne

Przesuwne drzwi szklane są świetnym rozwiązaniem dla patio, ponieważ wpuszczają mnóstwo naturalnego światła do pomieszczenia, pozwalając jednocześnie cieszyć się widokami na zewnątrz z wnętrza domu.

Okna wykuszowe

Okna wykuszowe to świetny sposób na dodanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania i zwiększenie ilości naturalnego światła w każdym pomieszczeniu w domu. Są one często stosowane w kuchniach lub salonach, a także w sypialniach lub łazienkach, ponieważ pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem bez konieczności otwierania wszystkich zasłon lub żaluzji za każdym razem, gdy chcemy wpuścić trochę świeżego powietrza do pomieszczenia, które jest zamknięte przed elementami zewnętrznymi (takimi jak deszcz lub wiatr).

Okna markizowe

Okna markizowe mają pojedynczą szybę, która wsuwa się w skośny rowek tuż nad ramą okna, dzięki czemu po otwarciu wygląda jak przedłużony okap, wystający poza obrys okna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 5 =