Wybielanie zębów – jak przebiega ten zabieg?

Wybielanie zębów to zabieg stomatologii estetycznej, który może poprawić wygląd Twoich zębów. Jest on powszechnie stosowany w przypadku zębów, które są przebarwione z powodu wieku lub używania produktów tytoniowych, ale może być również stosowany do leczenia innych rodzajów przebarwień.

Jak przebiega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów, o którym więcej informacji znajdziesz na stronie https://dentalpark.pl/wybielanie-zebow/, działa poprzez usuwanie plam z powierzchni zębów. Można to osiągnąć za pomocą zabiegów chemicznych lub światła laserowego, a proces ten może trwać od jednego do sześciu tygodni.

Zabieg ten wykonuje się za pomocą nadtlenku wodoru do usuwania powierzchniowych plam z zębów. Nadtlenek wodoru jest substancją naturalną i jest to ten sam składnik, którego organizm używa do zwalczania infekcji. Jego działanie polega na rozbijaniu plam, które z czasem nagromadziły się na zębach.

Dostępne są różne rodzaje zabiegów wybielania zębów, w tym:

Zabiegi w gabinecie

Zabiegi te polegają na nałożeniu przez dentystę lub higienistkę środka wybielającego bezpośrednio na zęby w gabinecie stomatologicznym. Zazwyczaj przez tydzień po zabiegu nosi się na zębach nakładki ochronne, aby w tym czasie nie doszło do przypadkowego przebarwienia lub uszkodzenia zębów.

Zabiegi w domu

Zabiegi w domu są dostępne w dwóch formach – pasków lub żelu – i w obu przypadkach przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z dentystą lub higienistką oraz przestrzegać przekazanych przez nich instrukcji.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + trzy =