Jakie zabiegi pomagają leczyć schorzenia kręgosłupa?

Problemy z kręgosłupem stają się coraz bardziej popularne. Już co trzeci człowiek po trzydziestym roku życia skarży się na bóle, ograniczenia ruchomości, trudności w wykonywaniu codziennych czynności, spowodowane problemami z plecami. Wynika to zapewne z siedzącego trybu życia i niechęci do podejmowania aktywności fizycznej, który charakteryzuje dzisiejsze młodsze pokolenia.

Sposoby na bóle kręgosłupa

Jeśli ból jest spowodowany schorzeniami lub zwyrodnieniami, to niewiele pomogą tutaj specjalne maści, czy nawet zabiegi operacyjne. Najskuteczniejsza wydaje się porządna rehabilitacja. Na taką zapisać się możemy w bardzo wielu miejscach.

Rehabilitacja kręgosłupa w Poznaniu prowadzona jest przez większość prywatnych i publicznych klinik. Oczywiście w ramach NFZ musimy odpowiednio dłużej poczekać, idąc prywatnie terminy są bardzo krótkie, rzędu kilku dni.

Naszym zadaniem jest regularnie zgłaszać się w wyznaczonych przez lekarza terminach i wykonywać wszystkie zalecone ćwiczenia, również te, które zostaną nam zalecone do wykonywania w domu.

Oprócz rehabilitacji stosuje się także specjalne zabiegi, jak drenaż limfatyczny. Jednak nie należy nastawiać się tak, że zabieg zwolni nas z obowiązku solidnej pracy na rehabilitacjach. Dodatkowe czynności medyczne mogą nam jednak bardzo pomóc w powrocie do pełnej sprawności fizycznej.

Drenaż limfatyczny w Poznaniu również można bez problemu wykonać w większości placówek medycznych, nawet w sytuacji gdy chodzimy na rehabilitacje i zabiegi refundowane przez NFZ.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + osiem =