Z jakiego materiału wybrać meble przeznaczone do salonu, jak i całego domu?

Tym, czego nie może zabraknąć w żadnym salonie, są meble tapicerowane Meblar to polska firma z wieloletnim stażem w branży meblarskiej i specjalizująca się w produkcji systemów wypoczynkowych. Szeroki asortyment oraz nowoczesne wzornictwo sprawiają, że tworzone przez nią meble spełniają wymagania najbardziej nawet wymagających klientów. Nie bez znaczenia jest też możliwość doboru tkaniny obiciowej, tak aby gotowy mebel dopasować do indywidualnych wymagań użytkowników mebli i niemal każdej aranżacji wnętrza.

Najpopularniejsze materiały obiciowe do salonu i innych pomieszczeń

Wybierając kanapy i fotele, często zastanawiamy się nie tylko nad kolorystyką i ogólnym dopasowaniem kształtu i wzoru do wnętrza. Ważna są także jakość i trwałość materiału, z jakiego zostały wykonane. Rzadko używana wersalka w gościnnym pokoju nie zniszczy się bowiem tak szybko, jak narożnik w salonie. Szczególnie gdy korzystać z niego będzie liczna rodzina. Liczy się również wygoda. Niektóre materiały obiciowe są po prostu bardziej komfortowe i przyjemne w kontakcie z ciałem.

Do najpopularniejszych tkanin zaliczyć możemy welur oraz aksamit. Są miłe w dotyku, posiadają lekki połysk i świetnie prezentują się w pomieszczeniach, w których zależy nam na efekcie luksusu i przepychu. Wymagają jednak częstych zabiegów pielęgnacyjnych i mogą blaknąć z czasem w  kontakcie z mocnymi promieniami słońca. Dlatego też wiele osób decyduje się na równie przyjemną w dotyku i nowoczesną mikrofazę, trwały i odporny na zabrudzenia szenil lub naturalną skórę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =