Baterie łazienkowe – istotny element przy każdej aranżacji

Wbrew pozorom armatura w istotny sposób wpływa na odbiór całego wystroju łazienki. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyśmy dobrali odpowiednie baterie do naszego wnętrza. Jeśli zrobimy to umiejętnie, świetnie podkreślimy wszystkie elementy wystroju. W innym wypadku możemy znacznie naszej łazience zaszkodzić. Tym bardziej teraz, kiedy poza tradycyjnym odcieniem stali czy chromu, mamy do wyboru różne wersje kolorystyczne baterii. Wśród nich znajduje się m.in. czerń, biel, a także bardziej odważna czerwień, żółć czy turkus.

Jak dopasować baterię do wnętrza?

Jeśli nasza łazienka cechuje się dwoma dominującymi kolorami (np. bielą i czernią), świetnie odnajdzie się w niej armatura w tradycyjnym kolorze chromu. Podobnie w przypadku, kiedy zdecydowaliśmy zastosować okładziny drewniane lub imitujące drewno. Wtedy odcień stali czy chromu doda wnętrzu dynamiki, dzięki czemu uzyskamy nowoczesny i modny, minimalistyczny wygląd wnętrza. Dobrym pomysłem w tych barwach będą baterie wannowe Deante.

Natomiast gdy łazienka cechuje się zróżnicowaną kolorystyką, dużo lepiej zrobimy, jeśli zdecydujemy się na baterie w odcieniach czerni lub grafitu. Są to kolory ostatnio bardzo modne, ponieważ ciemna barwa od razu kojarzy się z elegancją oraz nowoczesnością. Świetnie komponują się z drewnianymi blatami.

Finalnie warto wspomnieć o białych bateriach i tych, które łączą w sobie biel z chromowanymi akcentami. Najlepiej odnajdą się w łazienkach, w których wykorzystaliśmy dużą ilość pastelowych odcieni szarości. Wtedy biel doda wnętrzu tak pożądanego efektu czystości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + 20 =