Drzwi antywłamaniowe, czyli takie o podwyższonej odporności na włamanie mają na celu utrudnienie zadania włamywaczowi. Mogą znacznie podnosić poziom ochrony i stanowić jedną z najtrudniejszych przeszkód we włamaniu się do mieszkania lub domu. Czy rzeczywiście są skuteczne? O czym pamiętać, decydując się na montaż takich drzwi? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.
Charakterystyczne elementy każdych drzwi antywłamaniowych to z pewnością wzmocnione ościeżnice i zamki, takie jak np. zamki gerda. Powinny mieć także wzmocnioną konstrukcję skrzydła oraz co najmniej trzy wzmocnione zawiasy. Dodatkowym zabezpieczeniem są bolce antywłamaniowe od strony zawiasów lub też właściwa konstrukcja łącząca skrzydła z ościeżnicą. Jeżeli chcesz zakupić drzwi z przeszkleniami, upewnij się, czy zastosowane w nich szkło ma właściwą klasę antywłamaniową.
Należy pamiętać także o solidnym montażu drzwi. Dopiero w połączeniu z odpowiednim mocowaniem w ścianie budynku, drzwi mogą dobrze pełnić swoją rolę. Aby jednak inwestycja w drzwi antywłamaniowe miała sens, należy wyposażyć dom w antywłamaniowe okna i instalację alarmową. W przeciwnym wypadku złodziej może ominąć drzwi i poszukać słabszego, niezabezpieczonego miejsca, przez które uda mu się dostać do wnętrza domu.