Czego będziesz potrzebował do montażu płytek w swoim domu?

Jeśli planujesz zamontować płytki w swoim domu, warto wiedzieć, że istnieje kilka podstawowych narzędzi i materiałów, które będą Ci potrzebne. Oto lista najważniejszych z nich:

Płytki

To najbardziej oczywiste, ale warto też zauważyć, że bez nich nie będziesz w stanie wykonać żadnej instalacji. Same płytki będą zależały od Twojego budżetu i preferencji projektowych, ale najczęstsze typy to ceramiczne, porcelanowe i szklane.

Fuga

Jeśli chcesz zainstalować płytki wokół swojej łazienki lub kuchni, fuga jest niezbędna do trzymania ich razem. Występuje w wielu kolorach i fakturach, które mogą uzupełniać lub kontrastować z projektem płytek. Możesz również rozważyć użycie uszczelniacza epoksydowego zamiast tradycyjnej fugi, jeśli chcesz uzyskać bardziej nowoczesny wygląd.

Klej

Podczas instalacji płytek w mniejszych pomieszczeniach, takich jak łazienki lub kuchnie, gdzie jest mniej miejsca między ścianami i podłogami, klej jest często używany zamiast fugi, ponieważ schnie znacznie szybciej niż produkty na bazie cementu i pozwala na szybszy czas instalacji. Podczas korzystania z kleju do instalacji płytek, trzeba będzie upewnić się, że jest kompatybilny z fugą lub uszczelniacz, który wybrałeś. Kleje są dostępne w różnych siłach, więc należy wybrać taki, który może wytrzymać ciężar instalacji płytek.

Listwy do płytek

Listwy wykończeniowe do płytek to świetny sposób na dodanie dodatkowych szczegółów do krawędzi instalacji płytek. Występuje w wielu różnych stylach, od prostych kwadratowych kawałków z zaokrąglonymi rogami do bardziej ozdobnych projektów, które wyglądają jak listwy wieńczące. Można również użyć listwy do płytek jako elementu akcentującego pomiędzy dwoma różnymi rodzajami płytek, aby uzyskać dodatkowe zainteresowanie wizualne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =