Wymiana zbitej szybki w telefonie – na czym polega i ile kosztuje?

Jeśli Twój telefon uległ niefortunnemu zdarzeniu z kamieniem lub innym twardym podłożem i przez to uszkodziłeś ekran, koniecznie musisz coś z tym zrobić. Ale skąd wiedzieć, gdzie się udać w takiej sytuacji? I co zrobić, jeśli nie masz pojęcia, jak wymienić szkło samodzielnie?

Wymiana zbitej szybki – koszty

Dobra wiadomość jest taka, że wymiana uszkodzonego ekranu smartfona nie jest tak droga, jak mogłoby się wydawać. Zła wiadomość jest taka, że nadal może być dość kosztowna, a oprócz samego szkła, konieczna może być również wymiana innych części.

Koszt wymiany uszkodzonego wyświetlacza zależy od marki i modelu Twojego urządzenia, a także od wielkości ekranu. Niektóre modele smartfonów mają bardziej skomplikowaną budowę, dlatego też ich wymiana może być nieco droższa.

O czym warto pamiętać przed wymianą zbitego ekranu?

Zanim oddasz telefon do serwisu, takiego jak https://refabric.com.pl/, warto sprawdzić, czy Twój telefon nie jest jeszcze objęty gwarancją. W takiej sytuacji nie będziesz musiał płacić za naprawę z własnej kieszeni, lecz naprawa zostanie opłacona w ramach aktualnej gwarancji. 

Ważne jest również, aby przed przystąpieniem do jakichkolwiek napraw wiedzieć, jaki jest rodzaj obowiązującej gwarancji. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów, gdyby okazało się, że dana usługa nie jest objęta gwarancją.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 18 =