Jak nie popełnić gafy, wybierając sukienkę na wesele?

W życiu każdego z nas mają miejsce wyjątkowe okazje, podczas których pragniemy znakomicie się prezentować. Jedną z nich jest wesele. Niezależnie od tego, czy wybierasz się celebrować szczęście i miłość swoich przyjaciół, czy członków rodziny, warto mieć na uwadze kilka zasad, którymi będziesz kierować się podczas wybierania kreacji na ten dzień. Jak znaleźć sukienkę, która podkreśli atuty Twojej sylwetki, doda pewności siebie i jednocześnie nie sprawi, że inne osoby poczują się zniesmaczone lub urażone? Oto kilka przydatnych rad!

Zakazane kolory i dyskusyjne fasony

Suknie weselne są dziś na tyle różnorodne, że każda, nawet najbardziej wymagająca kobieta powinna znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze jednak, by nie była to kreacja utrzymana w bieli. Ten kolor jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej, dlatego ogromnym nietaktem byłoby założenie na siebie sukienki o tej barwie. Kolejną istotną kwestią jest długość i krój stylizacji. Zrezygnuj z kreacji o wyjątkowo głębokich dekoltach, gdyż może ona zostać odebrana przez innych jako zbyt kontrowersyjna i przykuwająca uwagę.

To samo dotyczy bardzo krótkich sukienek. Po pierwsze, wystarczy chwila drobnej nieuwagi, by pokazać pozostałym gościom więcej niżbyś chciała. Po drugie, nie będą one dobrze prezentowały się na zdjęciach, a po wielu godzinach szampańskiej zabawy mogą stać się zwyczajnie niewygodne i irytujące. Jeśli wybierasz się na wesele w gronie osób, które dobrze znasz, nie zaszkodzi również rozmowa z innymi kobietami na temat wybranych przez nie sukienek. Zminimalizujesz w ten sposób ryzyko pojawienia się w identycznej stylizacji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − dwa =