Mozaika nie jest neutralna

O wyglądzie mieszkania decyduje wiele czynników, takich jak kolory ścian, meble, materiały, dodatki, aczkolwiek jednym z najważniejszych jego elementów jest właśnie podłoga. Decydując się na zakup desek, parkietu czy też mozaiki najczęściej skupiamy się na wyborze koloru i rodzaju drewna, lecz powinniśmy wziąć pod uwagę również sposób ułożenia podłogi.

Wzory na drewnianym parkiecie

Najczęściej układanymi są wzór prosty, zwany angielskim, oraz jodełka. Te uniwersalne rodzaje podkreślają naturalność desek i nadają się do większości pomieszczeń. Wzór diagonalny, czyli taki, gdzie deski są montowane równolegle do siebie, ale pod kątem 45 stopni względem ściany, doskonale pasuje do wnętrz nowoczesnych i przestronnych apartamentów. Wzór cegiełki będzie dopełniał minimalistyczne aranżacje i proste funkcjonalne meble, a geometryczna szachownica podkreśli bogaty, eklektyczny styl mieszkania.

Wzór ułożenia podłogi musimy dostosować do właściwości wybranego gatunku drewna i kształtu pomieszczenia. Dodatkowo należy pamiętać, że podłogi ułożone w kierunku padania światła wygląda najlepiej, eksponując naturalne piękno słojów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + dziewiętnaście =