Masa szpachlowa – do czego służy i kiedy ją stosować?

Trudno wyobrazić sobie remont, czy też drobniejsze prace budowlane i wykończeniowe bez użycia mas szpachlowych. Dostępne już są produkty najwyższej jakości. Wiele z nich nie wymaga wstępnego gruntowania powierzchni, toteż mogą być nakładane bardzo precyzyjnie. Dokładnie tak, jak zaleca producent. Są one pomocne wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest gładkość i wytrzymałość powierzchni.

Właściwie po co?

Dla wykonawcy, który stawia na jakość, jasne będzie, że sięgnie on po masy szpachlowe spełniające najwyższe standardy. Są one materiałem naprawczym  do wypełniania zarysowań, pęknięć, otworów i innych ubytków w naprawianych powierzchniach. Powinny cechować się doskonałym przyleganiem do powierzchni. Mają bowiem przygotować powierzchnię do malowania lub nakładania innych dekoracji. Mas szpachlowych używa się również do wykonywania spoin pomiędzy płytami gipsowo-kartonowymi.

Pożądane cechy masy szpachlowej

Do najczęściej wymienianych właściwości, jakich oczekujemy od mas szpachlowych, należą: elastyczność (jest to bardzo ważne, elastyczna powłoka nie pęka) oraz przyczepność. Powierzchnia pokryta masą musi być jednolita, zwarta. Tu nie ma miejsca na kompromisy. Nie chcemy, by pomalowana później powierzchnia pękała i się kruszyła. Warto wybierać produktu gotowe, wstępnie wymieszane, które możemy dozować bezpośrednio z opakowania. Jest to o wiele wygodniejsze i nie powoduje tylu strat materiału, co w przypadku stosowania tradycyjnych mas. Przy wyborze produktu dla siebie nie powinniśmy tkwić w starych przyzwyczajenia. Warto poszerzać swoją wiedzę o nowe zagadnienia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − sześć =