Nie tylko węglem, czyli jakim opałem warto ogrzewać dom zimą?

koszty jego eksploatacji. Nikt bowiem nie chce, aby rachunki za ogrzewanie za bardzo obciążały domowy budżet. Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście węgiel kamienny lub brunatny, ale posiada on mnóstwo wad, dlatego jest coraz częściej zastępowany przez alternatywne materiały. Jednym z nich jest ekogroszek, który odznacza się wysoką kalorycznością, a jednocześnie jest ekologiczny. Tego rodzaju produkt bez problemu kupimy m.in. na terenie miasta Wrocław – w licznych hurtowniach i supermarketach.    

Postaw na paliwo wydajne i wygodne w eksploatacji 

Jeśli chodzi o paliwa stałe, to obecnie dużą popularnością cieszy się zwłaszcza ekogroszek, pozyskiwany z węgla brunatnego lub kamiennego. Dzięki specjalnej obróbce ilość popiołu zostaje w nim ograniczona do minimum, a wartość opałowa wzrasta. Ponadto ekogroszek jest ekologiczny, bo nie wydziela do atmosfery dużych ilości siarki i innych szkodliwych substancji. Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że produkt ten jest spalany w automatycznym kotle ze specjalnym podajnikiem – obsługa polega jedynie na podrzucaniu raz w tygodniu odpowiedniej ilości materiału i okresowym czyszczeniu.

Białystok to jedno z miast, na terenie którego znajduje się wiele sklepów i firm oferujących ekogroszek w poręcznych workach 25 i 50 kg. Alternatywą jest gaz ziemny (dużo tańszy niż płynny czy opałowy), a także energia ze źródeł odnawialnych. W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o urządzenie zwane pompą ciepła, przetwarzające energię pochodzącą z gruntu, powietrza albo wody. Idealnie nadaje się ona do zasilania domowych instalacji grzewczych i podgrzewania wody użytkowej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − dziesięć =