Proste sposoby wykonania dekoracji

Dostępność rozmaitych akcesoriów do prac plastycznych jest obecnie tak duża, że każdy z nas może w domowym zaciszu spróbować najróżniejszych technik i dzięki nim tworzyć własnoręcznie piękne oraz niepowtarzalne dekoracje. Przeglądając strony internetowe z inspiracjami, najczęściej przewijającą się metodą wykonywania ozdób jest decoupage, który pozwala nam na wyczarowanie cudownych, a wręcz bajkowych gadżetów ze zwykłych przedmiotów znalezionych w domu. 

Mając do dyspozycji stary wieszak lub drewnianą szkatułkę możemy w prosty sposób wykreować eklektyczny bibelot nadający naszemu wnętrzu magicznej atmosfery. Do dowolnej, odpowiednio spreparowanej powierzchni wystarczy przykleić wzory wycięte ze starej, papierowej serwetki. Aby całość była trwalsza, nasze dzieło powinniśmy zabezpieczyć specjalnym lakierem.

Niezbędne akcesoria do wykonywania prac plastycznych

W zależności od tego, jaką dziedzinę sztuki wybierzemy, musimy wyposażyć się w kilka przydatnych gadżetów, które bez problemu kupimy w sklepach internetowych. W przypadku techniki decoupage na pewno przyda nam się farba podkładowa, lakier, klej i kilka pędzelków. Gdy dojdziemy do wprawy będziemy mogli pobawić się w kreowanie bardziej strukturalnych form. 

W tworzeniu przestrzennych modeli na pewno pomoże nam pasta strukturalna decoupage można również uzupełniać drewnianymi modelami wkomponowanymi w nasze dzieło. Jeśli natomiast wolimy malarstwo, kupmy płótno, różnej grubości pędzle i farby stosowane do naszej ulubionej metody. W celu uniknięcia częstego wymienia poszczególnych akcesoriów, dobrze zainwestować także w rozpuszczalnik, który zmyje resztki zaschniętych produktów, pozostawiając nasze narzędzia w idealnym stanie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =