Jak pielęgnować skórki wokół paznokci?

Ładne i zadbane dłonie kojarzą nam się z wykonanym manicure i perfekcyjnymi paznokciami. Zapominamy często o tym, że estetyczne dłonie to również wypielęgnowane skórki. Skórki wokół paznokci są narażone na uszkodzenia mechaniczne, często się zadzierają czy nawet krwawią – ich odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna!

Odżywienie skórek

Skórki wokół paznokci mogą być przesuszone, przez co nie wyglądają estetycznie i mają tendencję do zadzierania się. Aby temu zapobiec, należy stosować rękawiczki podczas kontaktu z detergentami domowymi, stosować nawilżające kremy do rąk lub specjalne serum przeznaczone do skórek. Jeśli będziemy dbali o tę część dłoni, wypielęgnowanie skórek podczas manicure nie będzie sprawiało problemu. Wykorzystując profesjonalne cążki kosmetyczne do skórek, możemy łatwo wyciąć nadmiar skóry otaczającej paznokcie – jeśli jednak skórki są przesuszone, efekt nie będzie zadowalający.

Regularny manicure

O skórki dba się łatwo, jeśli są odpowiednio nawilżone i zadbane, a do tego wykonujemy manicure regularnie, a nie okazjonalnie. Manicure powinien zostać wykonany co około 10 dni, dzięki czemu skórki nadmiernie nie odrosną i łatwo będzie je usunąć. Przed zabiegiem moczymy paznokcie 5-10 minut w ciepłej wodzie, następnie nakładamy serum zmiękczające skórki. Po około 2 minutach skórki można łatwo wyciąć, dzięki czemu odsłonimy górną część paznokci. W tym celu przydadzą się specjalne narzędzia do skórek dostępne na stronie https://narzedziakosmetyczne.com.pl/. Następnym krokiem jest przycięcie i opiłowanie paznokci oraz nałożenie lakieru, zgodnie z przyjętą koncepcją wykonywanego manicure.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + szesnaście =