Zalety drzwi przesuwnych

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduję się na zakup drzwi przesuwnych. Pomagają nam one oddzielić różne strefy mieszkania i wystarczy je zamknąć, aby móc się cieszyć chwilą relaksu. W niektórych mniejszych mieszkaniach nie ma miejsca na drzwi otwierane tradycyjnie, więc wtedy idealnym rozwiązaniem okazują się drzwi przesuwne.

Jakie są zalety drzwi przesuwnych?

Niewątpliwie największą zaletą drzwi przesuwnych jest to, że idealnie pasują one do małych mieszkań. Niewielka przestrzeń to bardzo duże wyzwanie dla architekta wnętrz, ale także dla właściciela, który chce mieć komfortowe mieszkanie i dużą przestrzeń do własnej dyspozycji. Dlatego najczęściej w małych mieszkaniach stosuje się drzwi przesuwne metalowe naścienne albo też te chowane w ścianę.

Żeby zamontować drzwi przesuwne naścienne musimy umieścić specjalną szynę, w której drzwi będą się przesuwać. Żeby osiągnąć dodatkowo ciekawy efekt wizualny powinniśmy na szynie zamontować tak zwane karnisz maskujący, który również można dopasować do stylu wnętrza oraz koloru drzwi. Wybierając drzwi przesuwne w systemie naściennym musimy pamiętać o tym, że będą one zasłaniały nam kawałek ściany.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem są drzwi chowane w ścianie. Jednak w tym przypadku będziemy musieli dokonać drobnego remontu, aby zamontować ścianę z płyty gipsowo kartonowej i dopiero w niej zamontować specjalny system do drzwi przesuwnych. W ten sposób możemy dodatkowo wykorzystać aranżację ściany w miejscu, gdzie chowają się drzwi.

Drzwi przesuwne montowane są w małych mieszkaniach, ale także dużych domach oraz wykorzystuje się je jako drzwi balkonowe albo tarasowe. Wielu przedsiębiorców montuje takie drzwi w swoich biurach, a także w miejscach gdzie obsługuje się klientów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × pięć =