Jakie rośliny ogrodowe są mało wymagające?

Dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu, aby zajmować się pielęgnacją roślin, a mimo to chcieliby mieć piękny ogród, też istnieją rozwiązania. Jest bardzo wiele roślin, które dobrze się prezentują, a nie wymagają zbyt wielkiej ingerencji człowieka w to, by zdrowo i efektownie rosnąć. Do tego typu flory zaliczamy przede wszystkim byliny, krzewy i różne rodzaje drzew, czyli wszystko to, co cechuje się wieloletnim żywotem. Rośliny jednoroczne zwykle wymagają dużo większej pielęgnacji.

Na co się zdecydować?

Jedną z najpopularniejszych roślin sadzonych na prywatnych posesjach są hortensje ogrodowe. Są to rośliny długoletnie, które cechują się średnią odpornością na mróz, więc w Polsce tylko w nielicznych przypadkach trzeba je dodatkowo zabezpieczać na zimę. Poza tym, dbanie o nie ogranicza się tylko do usuwania zwiędłych kwiatostanów, bowiem mogą być ogniskiem chorób. Nic więcej nie trzeba robić, żeby cieszyć się pięknymi kwiatami tego krzewu przez wiele kolejnych lat.

Innym ciekawym rozwiązaniem są trawy ozdobne Sadzonki tych roślin można kupić praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym i warto to zrobić, bowiem jest to ozdoba na lata. Taka trawa jest niezwykle samodzielna, dzięki czemu po zasadzeniu nie musimy już robić praktycznie nic, aby rosła dobrze. Jej dodatkowym plusem jest to, że może pozostać w ogrodzie przez wiele lat, a przy tym dobrze wkomponuje się w większość zielonych architektur. Dostępna jest w kilku różnych gatunkach, co jest jej atutem, o którym warto pamiętać.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + pięć =