Jak dbać o zęby po zabiegu wybielającym?

Wybielanie zębów to współcześnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach dentystycznych. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ śnieżnobiały uśmiech jest wizytówką każdego człowieka dbającego o swój wygląd. Należy jednak pamiętać o tym, aby bezpośrednio po zabiegu stosować się do konkretnych zasad. Zaleca się m.in. używanie wyrobów Opalescence pasta do zębów tej marki idealnie podtrzymuje bowiem efekty wybielania i w optymalnym stopniu chroni szkliwo. 

Bez odpowiedniej diety ani rusz

Podstawową zasadą jest nie spożywanie zimnych ani bardzo ciepłych pokarmów przez co najmniej dobę po wykonanym zabiegu wybielania. W przeciwnym razie może dojść do znacznego osłabienia efektu albo wystąpienia nieprzyjemnego bólu. Drugie istotne zalecenie to rezygnacja przez około 3 tygodnie z picia napojów barwiących, takich jak kawa, herbata, wino czy soki z ciemnych owoców, a także spożywanie wyłącznie jasnych pokarmów w postaci m.in. nabiału, ryb, drobiu oraz ryżu.

Dodatkowo warto na stałe wprowadzić do swojej diety produkty o działaniu naturalnie rozjaśniającym zęby. Chodzi głównie o jabłka, pomarańcze, orzechy, warzywa cebulowe, brokuły i marchew. Niepożądane jest natomiast palenie papierosów, których dym w znacznym stopniu przyspiesza powstawanie odbarwień.

Niezwykle ważnym zaleceniem jest ponadto zakupienie nowej pasty charakteryzującej się niskim współczynnikiem ścieralności. Godna uwagi jest w szczególności pasta do zębów Tooth Mousse, ponieważ nie zawiera fluoru, a jednocześnie optymalnie wzmacnia i ochrania szkliwo. Mycie nią zębów warto połączyć z ich czyszczeniem nicią dentystyczną oraz płukaniem delikatnym płynem w niebieskim odcieniu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 8 =