Co to jest magnetoterapia?

Magnetoterapia to specjalny zabieg fizjoterapeutyczny, który jest istotnym elementem rehabilitacji przy wielu dolegliwościach. Mowa tutaj m.in. o schorzeniach stawów i kości, chorobach skóry, nadciśnieniu tętniczym, osteoporozie, zapaleniu oskrzeli, zatok i jajników, stanach pourazowych, ciężkich oparzeniach, wrzodach czy zaburzeniach przemiany materii. W trakcie takiej czynności jak magnetoterapia sprzęt emitujący pole magnetyczne o niskiej częstotliwości odgrywa kluczową rolę. Najczęściej występuje on w postaci specjalnego aparatu wyposażonego w aplikatory szpulowe, ewentualnie płaskie. 

Przebieg zabiegu krok po kroku

Pole magnetyczne jest zdolne przenikać nasze ciało i docierać do dosłownie każdej jego komórki. W ten sposób do wnętrza przenikają m.in. odpowiednie substancje odżywcze czy tlen. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi emitujących takie pole istnieje też możliwość przyspieszania rozwoju tkanki łącznej i tworzenia blizn kostnych. Zabieg magnetoterapii jest niezbyt skomplikowany i wykonywany przez ubranie, a nawet opatrunek z gipsu. Polega on na tym, że pacjent przyjmuje pozycję lezącą lub siedzącą, a konkretną część jego ciała umieszcza się w cewce aparatu.

Następnie poddaje się ją działaniu impulsów magnetycznych, których dawka i natężenie są dostosowane do potrzeb chorego. Omawiany zabieg jest w pełni bezpieczny i nie skutkuje absolutnie żadnymi efektami ubocznymi. Przynosi za to realne korzyści w postaci poprawy ukrwienia, zmniejszenia obrzęku i stanu zapalnego, zniwelowania bólu, znacznego przyspieszenia zrostu złamań czy redukcji napięcia mięśniowego. Zalecanym działaniem dodatkowym, które ma celu wspomaganie całego procesu leczenia, jest spożywanie namagnesowanej wody. Służy do tego specjalny bioaktywator, dostępny np. w tym sklepie internetowym: https://butterfly-mag.com/pl/c/Bioaktywator-wody/51

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + jeden =