Czego spodziewać się po pierwszej wizycie u psychiatry?

Pierwsza wizyta u psychiatry zawsze wiąże się z pewną dawką stresu oraz niepewności. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nie wiemy, czego dokładnie możemy się spodziewać. Zastanawiamy się, jak ona przebiegnie oraz o co zapyta nas lekarz. Okazuje się jednak, że nasze obawy są niesłuszne, ponieważ specjaliści zawsze dokładają wszelkich starań, aby odbyła się ona w miłej atmosferze i przebiegła możliwie najmniej stresująco dla pacjenta.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Wizyta u psychiatry konieczna jest przede wszystkim wtedy, gdy zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, takie jak m.in. zaburzenia snu, stany lękowe oraz depresyjne. Jeśli uznamy, że potrzebujemy wsparcia farmakologicznego, aby pozbyć się doskwierających nam dolegliwości, trzeba wybrać lekarza, który posiada duże doświadczenie oraz wiedzę. Najczęściej udziela on wizyt w miejscach takich jak poradnia psychiatryczna Bemowo jest jednym z rejonów, gdzie znajdują się tego typu obiekty. Podczas pierwszej wizyty lekarz przede wszystkim zdiagnozuje przyczyny konkretnych objawów i na tej podstawie wdroży odpowiednie leczenie.

Do postawienia diagnozy niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem. Można spodziewać się pytań dotyczących różnych sfer życia. Mimo, iż niektóre z nich mogą wydawać się zbyt intymne, są konieczne do tego, aby psychiatra poznał przyczynę problemów. Warunki panujące w dobrych poradniach sprzyjają temu, aby pacjent otworzył się i nie bał rozmawiać o swoich obawach oraz lękach. Jeśli podczas pierwszej lub kolejnej wizyty poczujemy się nieswojo warto porozmawiać o tym z lekarzem, aby wiedział, jak stworzyć nam najbardziej komfortowe warunki terapii.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 1 =