Na czym polega terapia uroginekologiczna?

Terapia uroginekologiczna skupia się na kobiecym dnie miednicy, które składa się z mięśni podtrzymujących pęcherz, macicę i odbyt. Mięśnie dna miednicy pomagają utrzymać funkcje moczowe i jelitowe oraz odgrywają ważną rolę w funkcjach seksualnych. Mięśnie te mogą stać się słabe lub uszkodzone w wyniku porodu, starzenia się lub choroby. Chcąc odbyć taka terapie warto zajrzeć na stronę https://vitalnova.pl/.

Kilka rodzajów terapii uroginekologicznej są dostępne w leczeniu zaburzeń dna miednicy:

Biofeedback

Biofeedback pomaga nauczyć się, jak rozluźnić mięśnie dna miednicy i poprawia koordynację między nimi. Biofeedback jest bezbolesnym i nieinwazyjnym sposobem na wzmocnienie twoich mięśni dna miednicy. Używasz urządzenia, które mierzy aktywność mięśni, co daje wizualny obraz aktywności twoich mięśni dna miednicy. W miarę jak uczysz się, jak rozluźniać i kontrolować te mięśnie, urządzenie biofeedback pokazuje ci, kiedy pracują one prawidłowo.

Stymulacja elektryczna

Stymulacja elektryczna wykorzystuje małe urządzenie, które wysyła impulsy elektryczne do Twoich mięśni dna miednicy, aby je wzmocnić. Leczenie to może być również połączone z biofeedbackiem lub innymi terapiami, aby pomóc ci nauczyć się, jak efektywniej wykorzystywać te mięśnie podczas codziennych czynności, takich jak kaszel czy kichanie.

Pessary

Pessary są przeznaczone do zapewnienia wsparcia dla słabej tkanki pochwy po porodzie lub menopauzie lub po operacji, radioterapii lub chemioterapii w przypadku nowotworów ginekologicznych, takich jak rak szyjki macicy, rak macicy i rak jajnika. Pessary mogą być również stosowane do krótkotrwałej ulgi, jeśli masz wysiłkowe nietrzymanie moczu lub jeśli doświadczasz wypadania narządów miednicy. Pessary są w różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od twoich potrzeb. Może je założyć lekarz podczas wizyty, ale niektóre kobiety wolą zrobić własne pessary w domu, używając silikonowego materiału do formowania i instrukcji od lekarza.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − jeden =