Jak wygląda montaż klimatyzacji w mieszkaniu?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zamontowanie klimatyzacji w domu niesie za sobą praktycznie same korzyści. Klimatyzator nie tylko usunie nadmiar ciepła z pomieszczenia, ale również pozwoli na obniżenie wilgotności powietrza gwarantując użytkownikom domu komfortowe warunki. Nie wszyscy jednak potrafią samodzielnie zamontować taki klimatyzator.

 1. Przygotowanie do mocowania klimatyzatora

  Pierwszym krokiem jaki należy uczynić jest przymocowanie klimatyzatora do ściany lub sufitu. Producenci obecnie wyposażają urządzenia w akcesoria montażowe, które ułatwią pracę nawet amatorom.

 2. Wykonanie otworu na przewody

  Należy pamiętać, że dwuczęściowy klimatyzator (sprawdź: klimatyzacja Warszawa) wymaga małego otworu na przewody, które będą łączyły jednostkę zewnętrzną z wewnętrzną. Przez zewnętrzną ścianę konieczne jest przeprowadzenie rury, a także przewodów elektrycznych. Trzeba jednak pamiętać, że wykonanie właściwego otworu w solidnym murze będzie pracochłonną czynnością, gdy nie użyje się specjalnej wiertnicy.

 3. Ustawienie jednostki zewnętrznej

  Jednostkę zewnętrzną trzeba ustawić w możliwie najbliższym miejscu przy jednostce wewnętrznej. Trzeba również wziąć pod uwagę, że jej pracy będą nie tylko towarzyszyły wibracje, ale również hałas, oczywiście wszystkie przewody można spokojnie ukryć w specjalnych listwach lub wykonanych w ścianie bruzdach.

 4. Połączenie obu jednostek klimatyzatora

  Następnie trzeba połączyć obie części klimatyzatora rurami oraz przewodami elektrycznymi. Należy pamiętać, że prace muszą być przeprowadzone bardzo starannie, bo właśnie od nich zależy nie tylko bezpieczeństwo, ale również poprawność działania całego urządzenia.
 5. Odpowietrzenie instalacji freonowej

  Kolejnym krokiem jest wykonanie instalacji freonowej, a następnie jej odpowietrzenie oraz usunięcie z niej wilgoci i napełnienie czynnikiem chłodniczym. Jest to zdecydowanie najtrudniejszy etap prac.

 6. Usuwanie skroplin

Do usunięcia skroplin będzie potrzebny plastikowy przewód, trzeba go wyprowadzić przez ścianę zewnętrzną razem z instalacją freonową.

Jeśli to zadanie jest dla Ciebie za trudne, warto poprosić fachowca. Sprawdź przykładową ofertę: montaż klimatyzacji Warszawa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × pięć =