Oświetlenie led – fakty i mity

Oświetlenie LED obecnie należy do jednej z najbardziej popularnej oraz najlepszej formy oświetlenia dostępnej na rynku żarówkowym. Jest to w pełni zasłużony efekt, gdyż żarówki LED są zdecydowanie jednymi z najbardziej funkcjonalnych oraz charakteryzujących się ogromnym zróżnicowaniem modeli. Jednakże, nie wyzbyły się i wad – choć w porównaniu do innych żarówek wady te są niezwykle ograniczone. W głównej mierze dotyczą one ceny jaką musimy zapłacić oraz obowiązkowego posiadania odpowiedniego zasilacza w przypadku zakupu taśm LED – jednak pieniądze na to poświęcone bardzo szybko się zwracają, gdyż oświetlenie LED charakteryzuje się wysoką jakością, trwałością do nawet 25 lat użytkowania oraz ogromną energooszczędnością w porównaniu do żarówek tradycyjnych. Dzięki tym zaletom, stosunek ceny do jakości bardzo szybko nam się wyrównuje.

Jednym z głównych mitów panujących wokół oświetlenia LED jest to, iż nie nadaje się ono do oświetlania miejsc pracy – to jest biurka, czy lampy nad fotelem do czytania. Światło lamp LED przede wszystkim nie pulsuje, toteż nie męczy naszego wzroku, a także nie posiada w sobie szkodliwego promieniowania UV oraz nadmiernego ciepła wytwarzanego w lampie, które mogłyby się przyczynić do pogorszenia stanu naszego wzroku.

Jedną z ciekawszych opcji w wykorzystaniu technologii LED są taśmy LED – pełnią one w głównej mierze funkcję ozdobną, a także mogą być umieszczane na suficie, podłożu czy przy meblach. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych – jedną z bardziej standardowych i powszechnych form jest taśma LED 12V: charakteryzuje się ona wysoką energooszczędnością oraz długotrwałym działaniem. Powinniśmy jednak przy zakupie oświetlenia LED wystrzegać się ofert podejrzanych proponujących nam na przykład tanie żarówki led – są to najczęściej podróbki, które nie gwarantują jakości, ani trwałości, a co za tym idzie energooszczędności.

Szukasz tanich żarówek LED? Sprawdź ofertę sklepu internetowego outled.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × pięć =