Czym są aranżacje kopalniane

Dobroczynne działanie solanki na organizm ludzki jest znane od dawna. Dla tych, co chcą korzystać z dobrodziejstw bogatej w pierwiastki solanki, powstają aranżacje kopalniane. Do wyboru mamy tężnie zewnętrzne lub groty solne.

Nie tylko uzdrowisko

Coraz częściej spotyka się groty solne lub tężnie solankowe poza miejscowościami uzdrowiskowymi. Już nie trzeba jechać do sanatorium czy nad morze, aby wzmocnić swoje zdrowie dzięki kuracjom z jodem, magnezem, potasem, bromem czy żelazem. Tężnie zewnętrzne powstają na terenie parków różnych miast i cieszą się sporym zainteresowaniem. Grota solna to obecnie oferta wielu klubów fitness, SPA czy innych miejsc oferujących zabiegi kosmetyczne i zdrowotne.

Dla tych, co posiadają duży dom, ciekawą propozycją jest własna jaskinia solna. Może ona stać się nie tylko domowym uzdrowiskiem, ale również miejscem relaksu i odpoczynku. Aby mieć w swoim domu takie magiczne miejsce warto skorzystać z usług firmy znającej się na rzeczy jak np. https://aranzacjekopalniane.pl.

Korzyści i środki ostrożności

Aranżacje kopalniane to nie tylko piękne projekty tężni i grot solnych, to wymierne korzyści dla zdrowia. Wspomagają leczenie i wzmacniają odporność. Powstają w szkołach, hotelach, domach prywatnych. Korzystanie z tężni czy groty solnej wpływa na cały organizm. Solanka działa na układ oddechowy (górne drogi oddechowe) i tarczycę (przy niedoczynności), pomaga w leczeniu schorzeń dermatologicznych, chorobach układu pokarmowego. Ponadto wycisza i uspokaja. Kuracje są zalecane dla osób z nadciśnieniem, alergią, stanach chronicznego zmęczenia i stresu.

Chorzy na gruźlicę, nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe, choroby płuc i nerek, osoby z wysoką gorączką czy otwartymi ranami nie mogą korzystać z kuracji solankowej. Przeciwwskazaniem jest również stan po świeżym zawale serca i uczulenie na jod lub inny pierwiastek wchodzący w skład solanki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =