Wycieraczki i wykładzina – niezbędnik w każdej firmie

Czystość, ład i porządek w firmie są równie ważna, jak estetyczny wygląd naszych pracowników. Pierwsze wrażenie, które zrobimy na potencjalnym kliencie, jest często kluczowym czynnikiem dla powodzenia dalszych relacji biznesowych. Na wejściu w oczy rzuca się przede wszystkim podłoga, którą ciężko jest utrzymać w nieskazitelnym stanie ze względu na wszechobecny piach oraz brud wnoszony na butach. Część z tych zanieczyszczeń pozwolą zatrzymać wycieraczki gumowe umieszczone przed drzwiami.

Niektórzy producenci oferują ich modułowe wersje, które w okresie zimowej chlapy mogą składać się z paneli gumowych montowanych na przemian ze szczotkami. W kwestii utrzymania wykładzin, paneli lub kafli w czystości wzorem mogą być dla nas mieszkańcy północy, którzy praktycznie przed każdym wejściem do budynku mocują specjalne urządzenie do czyszczenia butów z błota oraz resztek śniegu, jak również wielkie, gumowe maty wyłapujące osypujące się drobinki ziemi. Być może warto wziąć z nich przykład.

Jaką podłogę do biura wybrać, by utrzymanie czystości nie było karkołomnym wyzwaniem?

W mocno eksploatowanych przestrzeniach najlepiej zrezygnować z jasnych barw i długiego włosia. Dobrym tworzywem na podłogi biurowe jest pcv wykładzina z tego materiału charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na ścieranie, uszkodzenia, jak również jest plamo i wodoodporna, a do jej konserwacji wystarczy praktycznie woda i najzwyklejszy płyn do podłogi. Do tego w porównaniu z często wybieraną glazurą jest dużo bezpieczniejsza. Decydując się na kafle, musimy pamiętać, by zabezpieczyć dodatkowo takie miejsca jak schody, ponieważ gładka powierzchnia gresu potrafi być bardzo śliska. W przypadku wykładziny pcv nie będziemy mieć tego problemu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 14 =