Jak należy przechowywać szkło?

Szkło to materiał niezwykle delikatny i kruchy, wyjątkowo podatny na uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu należy je zawsze przechowywać w specjalnie do tego celu przystosowanych konstrukcjach. Doskonałym przykładem są wysuwane i rozsuwane magazyny, które nie tylko pozwalają na bezpieczne składowanie dużych tafli szkła, ale również dają możliwość łatwego do nich dostępu (ze względu na swoją specyficzną konstrukcję). Można je bez problemu zamówić na http://expoglass.pl/.

Rozwiązania gwarantujące optymalny poziom ochrony

Możliwości przechowywania szkła jest co najmniej kilka. W domach prywatnych można z powodzeniem wykorzystywać w tym celu autonomiczne stojaki, półki i skrzynie wyłożone folią bąbelkową lub kulkami styropianowymi. Znacznie bardziej zaawansowanego zabezpieczenia wymagają natomiast elementy i tafle szklane znajdujące się w zakładach szklarskich, magazynach, warsztatach czy firmach przemysłowych. W tym przypadku konieczne jest stosowanie specjalnych magazynów z szufladami i stojakami wyklejonymi gumą. Pozwalają one na składowanie tafli o zróżnicowanych rozmiarach i wytrzymują obciążenie na poziomie nawet 1000 kg. Dzięki skręcanej konstrukcji można je w zasadzie dowolnie konfigurować i dostosowywać do konkretnej ilości elementów.

Innymi niezwykle przydatnymi meblami są wózki transportowe, charakteryzujące się szerokością załadowczą do 70 cm i posiadaniem wytrzymałych pasów przeznaczonych do zabezpieczania szkła. Pozostałe polecane rozwiązania to m.in. dwupoziomowe wózki sortowniki oraz szynowe regały wysięgnikowe (o budowie systemowe).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 2 =