Jak odpowiednio oznaczyć paczkę i przygotować do wysyłki?

Paczka, którą planujemy wysłać za pomocą poczty lub firmy kurierskiej musi być odpowiednio zabezpieczona oraz oznaczona, aby mieć pewność, że bezpiecznie dotrze pod właściwy adres. Jest to szczególnie ważne w przypadku przesyłania przedmiotów szczególnie narażonych na uszkodzenia, np. wykonanych ze szkła. Jeśli karton, w który zostaną zapakowane nie będzie posiadał odpowiednich naklejek, kurier i osoby pracujące w sortowni paczek nie będą wiedziały, aby obchodzić się z tym pakunkiem szczególnie ostrożnie.

Zasady właściwego pakowania oraz oznaczania przesyłek

Wysyłany przedmiot trzeba przede wszystkim zapakować w sztywny i wytrzymały karton dopasowany do jego wielkości. Nie może on być zbyt duży, ponieważ jego zawartość mogłaby się uszkodzić, jeśli przemieszczałaby się po kartonie swobodnie. Trzeba wybrać opakowanie nieznacznie większe, a pustą przestrzeń dobrze wypełnić styropianem lub innego rodzaju wypełniaczem.

Paczka musi być także dokładnie zaklejona. W tym celu najlepiej skorzystać ze specjalnych taśm pakowych, które gwarantują trwałość. Jeśli chcemy wyróżnić naszą przesyłkę i sprawić, że będzie się od razu rzucała w oczy warto wykorzystać w tym celu taśmy kolorowe. Trzeba też zadbać o to, aby zakleić wszystkie ruchome elementy pudełka, które mogłyby się otworzyć w transporcie. Każda paczka musi posiadać w dobrze widocznym miejscu naklejkę adresową oraz w razie potrzeby oznaczenia informujące o tym, że w środku znajdują się delikatne przedmioty i konieczne jest właściwe obchodzenie się z przesyłką.   

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − jedenaście =