Tajemniczy pacjent – co warto wiedzieć?

Kim jest?

Tajemniczy pacjent to osoba, która anonimowo testuje placówkę medyczną lub pracownika, aby ocenić jakość opieki. Praktyka ta jest najbardziej rozpowszechniona w ochronie zdrowia, ale może być również stosowana w innych branżach, takich jak edukacja i handel detaliczny. Tajemniczym pacjentem może być każdy, od aktora do członka społeczeństwa, który został przeszkolony w tym, jak zachowywać się, jakby miał określony stan lub chorobę.

Interpretacja wyników

Wyniki wizyty tajemniczego pacjenta są wykorzystywane przez placówkę opieki zdrowotnej jako sposób na ocenę jej wyników w leczeniu pacjentów z podobnymi problemami. Na przykład, jeśli jest kilka skarg od pacjentów na długi czas oczekiwania w izbie przyjęć, tajemniczy pacjent zostanie wysłany, aby zobaczyć, jak długo trwa jego wizyta.

Korzystanie z tajemniczych pacjentów jest również dobrym sposobem dla szpitali i klinik na zidentyfikowanie obszarów, w których potrzebna jest poprawa, tak aby mogły one wprowadzić zmiany zanim pojawi się jakikolwiek negatywny rozgłos.

Tajemniczy pacjenci mogą być również wykorzystywani przez firmy ubezpieczeniowe jako część ich procesu roszczeń, zwłaszcza gdy przychodzi czas na wypłacenie pieniędzy należnych za świadczone usługi. Daje im to możliwość sprawdzenia swoich zasad i procedur przed wypłatą roszczeń, aby mogli uniknąć wypłacania niepotrzebnie dużych kwot pieniędzy z powodu błędów lub zaniedbań z ich strony.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dwa =