Regularny serwis skutera – jak często wykonywać i jakie daje efekty

Regularny przegląd skuterów to gwarancja bezpieczeństwa na drodze i spokojna głowa podczas kontroli. Jak często go wykonywać i jakie korzyści z niego płyną?

Serwis skuterów – w autoryzowanym punkcie czy samemu?

Wiele osób posiadających skutery nauczyło się wykonywać podstawowe czynności związane z serwisowaniem jednośladu. Dzięki czemu oszczędzają one pieniądze, które należałoby wydać za taką usługę w autoryzowanym serwisie. Oczywiście, jeżeli istnieje podejrzenie, że w skuterze popsuło się coś poważniejszego, lepiej zlecić naprawę fachowcom.

Jak często wykonywać serwis?

Zazwyczaj częstotliwość przeglądów jest wymieniona w książce serwisowej jednośladu, ale zaleca się, aby serwis przeprowadzać na początku i końcu sezonu. Nie zaszkodzi również sprawdzanie stanu technicznego pojazdu w trakcie sezonu motocyklowego. Bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze.  Warto także zakupić dobry gaźnik do skutera.Nie kosztuje wiele, a często potrafi przysporzyć problemów z jednostką napędową. Przykładowo jego złe wyregulowanie może spowodować poważne awarie, a nawet unieruchomić jednoślad.

Elektryka do kontroli

Podczas serwisowania warto również zwrócić uwagę na skuterowy przerywacz kierunkowskazów. Jeśli migacze nie działają prawidłowo, na przykład miganie jest za szybkie lub za wolne, lub też nie działa któryś z kierunkowskazów, pomimo iż żarówka jest w pełni sprawna, może oznaczać to konieczność wymiany tego elementu. Regularne serwisowanie skuterów to gwarancja bezawaryjności i bezpieczeństwa, dlatego warto przeprowadzać przeglądy regularnie, czy to samemu, czy też w autoryzowanych warsztatach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + czternaście =