Na te okazje warto wręczyć pióro

Są takie prezenty, które wręcza się jedynie na wyjątkowe okazje. Wśród nich na specjalną uwagę zasługuje pióro. Niegdyś kojarzone jedynie z pisarzami, maklerami giełdowymi czy szefami dużych instytucji, do dziś pozostaje symbolem statusu. Mimo że komputery niemal wyparły już teksty napisane odręcznie, a klawiatury zajęły miejsce długopisów, posiadane pióra nadal jest pewnego rodzaju zaszczytem. Oto powody, z których warto je komuś podarować.

Egzamin dojrzałości

Matura jest symboliczną granicą pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. Chociaż po latach zazwyczaj dochodzimy do wniosku, że przypisywane jej znaczenie jest nieco przesadzone, wiemy doskonale, jak wielki stres i powaga towarzyszą temu egzaminowi. Aby uczcić ten ważny moment w życiu młodego człowieka, maturzyście warto więc wręczyć pióro. Możemy zrobić to jeszcze przed sesją egzaminacyjną, aby podbudować go na duchu. Innym pomysłem jest podarowanie wiecznego pióra po ogłoszeniu wyników matur lub w momencie dostania się na wymarzone studia.

Kariera akademicka

Inną, jeszcze bardziej podniosłą okazją, jest otrzymanie stopnia akademickiego. Pióro wieczne z grawerem to idealny prezent dla świeżo upieczonego magistra czy inżyniera. Podarunek będzie tym bardziej trafiony, jeśli absolwent zdecyduje się na kontynuację kariery naukowej. Posiadanie pióra w przypadku doktora czy profesora jest już właściwie obowiązkiem. W takim przypadku możemy mieć pewność, że nie będzie ono jedynie ozdobą biurka.

Objęcie ważnego stanowiska

Kolejny powód do wręczenia komuś pióra to awans w pracy lub objęcie odpowiedzialnego stanowiska. Pozycja kierownika czy managera wiąże się wszak ze składaniem wielu podpisów na oficjalnych dokumentach. Właśnie do tego celu pióra zostały przecież stworzone. Jeżeli mamy więc taką osobę w rodzinie lub w gronie znajomych, na prezent wybierzmy któryś z ekskluzywnych modeli zaprezentowanych na https://www.piszesz.pl/piora-wieczne,230,0.html. Obdarowana osoba z pewnością doceni nasz gest i poczuje się zaszczycona.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − trzy =