Od czego zależy cena transportu w trakcie przeprowadzki?

Decydując się na przeprowadzkę, często sprawdzamy wcześniej kwotę, jaką może zażądać firma. Większość klientów poszukuje korzystnych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić nieco pieniędzy. W związku z tym dużą popularnością cieszą się tanie przeprowadzki w Poznaniu i innych miastach, gdzie firmy przewozowe wciąż utrzymują dobry stosunek ceny do jakości. Jakie czynniki wpływają zatem na ostateczny koszt transportu?

Czas, gabaryty, długość trasy, jakie mają znaczenie?

Niektóre czynniki wpływające na cenę usługi wydają się oczywiste, inne jednak zaskakują klientów. Jednym z podstawowych jest z pewnością liczba oraz rodzaj przewożonych rzeczy. Cena uzależniona jest zatem od gabarytów. Tańszy będzie przewóz kilku regałów niż całego wyposażenia domu. Ważne jest również, czy w transporcie znajdować się będą przedmioty wymagające szczególnej ostrożności.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na cenę przejazdu jest długość trasy określana na podstawie odległości między punktem startowym a docelowym, a także liczbą kilometrów, jaką firma pokonuje w drodze do klienta. Oprócz tego firma może jeszcze doliczyć koszt dodatkowych utrudnień (korki, a także inne specjalne okoliczności).

Innym wyznacznikiem ceny jest poziom trudności usługi, który dotyczy zwykle tego, ile wysiłku wymaga transport. Może to dotyczyć np. sytuacji gdy pracownicy przewozowi muszą pokonać kilka pięter, by zapakować szafę albo przeciwnie – mają do dyspozycji windę. Firma może również doliczyć wartość zabezpieczania przedmiotów podczas przejazdu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =