Stwórz piękny salon

Podstawa pięknego salonu – meble

Stworzenie pięknego salonu zgodnego z obowiązującymi trendami nie jest łatwe. Duża ilość dostępnych produktów może przyprawić o zawrót głowy i utrudnić dokonanie najlepszego wyboru. Urządzenie salonu najlepiej rozpocząć od mebli. Dobrze dobrane meble stanowią serce każdego pomieszczenia, dlatego na ich znalezienie warto poświęcić nieco więcej czasu. Obecnie największą popularnością cieszą się meble modułowe. Chociaż na pierwszy rzut oka swym wyglądem przypominają nieco meblościanki popularne wciąż od lat 90. XX wieku, to są od nich zdecydowanie bardziej funkcjonalne i praktyczne.

Jak sama nazwa mówi meble modułowe zbudowane są z modułów, czyli odrębnych części, które mogą być ustawiane osobno lub zestawiane razem w całość. Wybór zależy od wielkości pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji. Wielkość pomieszczenia ma również istotny wpływ na wybór sofy. Obecnie w sprzedaży znaleźć można zarówno niewielkie, jak i duże narożnikowe sofy. Prawidłowo dobrana sofa powinna komponować się z systemem mebli.

Inne dodatki wpływające na wygląd salonu

Chociaż meble i sofa w największym stopniu wpływają na wygląd salonu, o tym czy będzie on uznawany za piękny bardzo często decydują dodatki. Istotne znaczenie ma m.in. odpowiedni dobór kolorystyki ścian. Obecnie w modzie są szarości, a także żywe kontrastujące ze sobą barwy. Piękno salonu podkreślić może również ściana pokryta surową cegłą lub betonem. Urządzając piękny salon, nie należy zapominać o oświetleniu.

Najlepiej sprawdzają się efektowne żyrandole i kinkiety. Dużą popularnością cieszą się również lampy stojące. Podczas wykańczania salonu należy pamiętać, że obecnie w cenie jest przede wszystkim minimalizm i proste kształty. Piękno salonu może więc podkreślić stylowa rzeźba lub obraz przyciągające uwagę i nadające wnętrzu szlachetności.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × jeden =