Z jakich materiałów najczęściej wykonane są sofy?

Sofy do salonu wykonane są z różnorodnych materiałów. Decyduje o tym nie tylko aspekt estetyczny (wygląd sofy), ale również kwestia wygody czy czyszczenia materiału. Duża część dostępnych w salonach meblowych sof wykonana jest z materiałów sztucznych, które cechuje nie tylko bardzo dobra jakość, odporność na zabrudzenia, ale również stosunkowo łatwy sposób ich czyszczenia. Popularne są również sofy pokryte materiałem wykonanym ze skóry bądź materiałem tak zwanym „skóropodobnym”. Ich zaletą jest przede wszystkim bardzo łatwy sposób czyszczenia – najczęściej wystarczy je tylko przetrzeć mokrą ściereczką, aby usunąć wszelkie powstałe podczas użytkowania zabrudzenia. Niestety skóry wykonane z materiałów skórzanych są dość podatne na zniszczenia – warto rozważyć zakup takiej sofy, jeśli w naszym domu są zwierzęta. Ostre pazury kota czy psa niestety mogą skutecznie zniszczyć pokrycie, tworząc nieestetyczne zadrapania. Skóra dodatkowo często „wyciera się” w miejscach najczęściej eksploatowanych, co może skutkować tym, że po pewnym czasie będzie należało wymienić obicie sofy. Kolejnym popularnym materiałem z którego wykonane są sofy jest plusz bądź inny przyjemny w dotyku materiał. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju sof jest komfort użytkowania. Niestety sofy tego typu są trudne w czyszczeniu, szczególnie biorąc pod uwagę pozostające na niej włosy bądź sierść zwierzaka.

Wybierając sofę do salonu warto kierować się osobistymi preferencjami, jak również porównać specyfikę materiału względem naszych wymagań oraz wziąć pod uwagę sposób jej wykorzystywania (a także fakt czy w naszym domu są dzieci bądź zwierzęta). Pozwoli to dokonać najbardziej optymalnego wyboru i cieszyć się zakupem przez długi czas.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem intetnetowym EUFORMA, gdzie znajdziesz różnego rodzaju kanapy i sofy oraz meble, w tym meble RTV.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 13 =