Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózków widłowych do firmy?

Wózki widłowe to pojazdy umożliwiające transportowanie palet i innych ciężkich przedmiotów. Wykorzystuje się je w różnych gałęziach przemysłu. W związku z tym, że koszt zakupu nowego sprzętu jest wysoki, wielu przedsiębiorców wybiera sprzęt używany. Przed dokonaniem transakcji warto zwrócić uwagę na stan techniczny wózka.

Stan techniczny jednostki napędowej oraz wideł

Jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za prawidłową pracę urządzenia jest silnik. W przypadku wózków spalinowych niepokój potencjalnego nabywcy powinny wzbudzać jakiekolwiek wycieki. W urządzeniach elektrycznych warto zwrócić uwagę na poziom zużycia akumulatorów. Podczas oględzin wózka, należy przyjrzeć się bliżej także hamulcom oraz innym systemom wpływającym na poziom bezpieczeństwa operatora. Ważnym elementem każdego wózka są widły. Jeżeli są wygięte lub mocno uszkodzone, może to świadczyć o nieprawidłowym użytkowaniu sprzętu.

Układ kierowniczy i ogumienie

Naprawy układu kierowniczego wózków widłowych są stosunkowo drogie, dlatego przed zakupem dobrze jest przeprowadzić jazdę próbną. Pozwoli to wykryć ewentualne luzy w kierownicy i inne potencjalne problemy. W przypadku zużycia się elementów układu kierowniczego pojazd może samodzielnie skręcać, co jest niebezpieczne dla operatora. Kupując używany wózek widłowy, należy dokonać także oględzin ogumienia. Wysokiej jakości opony do wózków widłowych nie tylko ułatwiają wykonywanie manewrów, ale dodatkowo poprawiają stabilność całej konstrukcji i zapewniają odpowiednią przyczepność do podłoża. Stan techniczny opon wpływa również na poziom bezpieczeństwa, dlatego nie należy tej kwestii lekceważyć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 5 =