Oprawki na specjalną okazję

Różne rodzaje szkieł korekcyjnych wymagają użycia odmiennych rodzajów oprawek. W głównej mierze jest to uwarunkowane wygodą osoby noszącej. Istotna jest jednak również estetyka całych okularów. Zatem, jak dobrać oprawki do konkretnych szkieł korekcyjnych? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Na co zwracać uwagę przy wyborze oprawek do okularów?

Na rynku znaleźć można kilkanaście różnych rodzajów oprawek okularowych, w tym oprawki typu aviator: https://www.opticdesign.pl/21-okulary-korekcyjne-aviator. Większość ma charakter uniwersalny i możliwe jest zamontowanie w nich większości spotykanych rodzajów szkieł. Pewien wyjątek stanowią oprawki typu pilotki. Ich bardzo cienkie ranty wykonane z drutu nie pozwalają na montaż szkieł charakteryzujących się większą grubością. Z tego też względu krótkowidze muszą wybierać inne rodzaje oprawek.

Z większością dostępnych na rynku modeli można się zapoznać między innymi na stronie internetowej https://www.opticdesign.pl/. Oddzielnym tematem jest zakup okularów. Bez wątpienia modne oprawki korekcyjne nie muszą charakteryzować się bardzo wysoką ceną. Mitem jest również opinia, iż bardzo drogie są modele o ciekawych, mniej klasycznych kształtach (na przykład oprawki typu kocie oko, panthos, czy też owalne i okrągłe). Na rynku można znaleźć o wiele tańsze produkty nieco mniej znanych projektantów. Ciekawą opcją jest również możliwość skorzystania z różnego rodzaju promocji organizowanych przez większość sklepów zajmujących się sprzedażą asortymentu dla osób borykających się z wadami wzroku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × jeden =