Jakie typy ekranów można rozróżnić na rynku?

Wyświetlanie obrazu z projektorów na dobre weszło w życie społeczne i biznesowe, a razem z tym o wiele wzrosła popularność różnych ekranów. Pozwalają one wyświetlać ów obraz dużo precyzyjniej, z większą ostrością i o wiele głębszymi barwami, więc wielu ludzi się na nie decyduje. Ich popularność i uniwersalność podbija również fakt, że są dostępne w bardzo wielu modelach, zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych. Pozwala to każdemu z osobna dobrać odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb,

Co jest do wyboru w ofercie?

Bardzo dużo ludzi wciąż opiera swoje konferencje na ekranach ręcznie rozwijanych. Mogą one przybierać postać ekranów na trójnogu, bardzo wygodnych i prostych w przenoszeniu, albo ekranów montowanych pod sufitem, które rozwija się nieco podobnie do żaluzji. Jednak te ostatnie w wielu miejscach są już wypierane przez zautomatyzowane wersje, które obsługuje się pilotem. W przypadku rozwiązań przenośnych wybór jest dużo bardziej zróżnicowany. Dla przykładu w plenerze najlepiej sprawdzi się model pull up, czyli wysuwany od spodu.

Innymi popularnymi gatunkami, jeśli chodzi o ekrany do projektorów, są ich wersje ramowe. Bardzo przypominają one ekrany kinowe, a jedyna różnica polega na rozmiarze. Tego typu modele montuje się na ścianie i w żaden sposób nie zwija i nie rozwija. Dobrze sprawdzają się w salach konferencyjnych lub w prywatnych salach kinowych, jeśli komuś marzy się zrobienie takiej w domu. Istnieją również inne, przeróżne wariacje na temat tutaj wymienionych modeli, ale nie sposób ich wszystkich wymienić.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =