Części do auta – kupować online czy stacjonarnie

Rynek części samochodowych ma się w Polsce bardzo dobrze. Aktualnie bez większego problemu są dostępne części zamienne – zarówno oryginalne, jak i zamienniki – do większości aut poruszających się po naszej drodze. Wiele komponentów można zakupić w sklepach internetowych. Ale wielu klientów nadal ma wątpliwości, czy części do auta kupować online czy stacjonarnie.

Sklepy stacjonarne

W zasadzie wszędzie, gdzie mieszkamy są blisko zlokalizowane stacjonarne sklepy motoryzacyjne. Jakie są zalety kupowania w takim miejscu? Po pierwsze często części są dostępne od ręki. Załóżmy, że jesteśmy właścicielami Subaru, przydarzy nam się awaria auta i musimy naprawić je jeszcze tego samego dnia To właśnie stacjonarnie możemy zakupić niemal natychmiast potrzebne części Subaru impreza wrx jest modelem, do którego bez większych problemów znajdziemy części w sklepie stacjonarnym. W takim miejscu możemy też liczyć na fachowe doradztwo w zakresie polecanej marki danej części i jej odpowiedni dobór do naszego modelu samochodu. A w przypadku błędnego zakupu nieraz jest możliwość natychmiastowego zwrotu lub wymiany części.

Sklepy internetowe

Sklepy motoryzacyjne online cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego? Otóż często oferują znacznie niższe ceny niż sklepy stacjonarne. Poza tym, jeśli dana część jest na stanie magazynowym, to może trafić w nasze ręce już następnego dnia. Często możemy tam natrafić na dostępne od zaraz części subaru forester lub innych mniej popularnych modeli. Jak kupować online? Przede wszystkim trzeba wiedzieć czego się chce, czyli najlepiej znać producenta i numer katalogowy części, żeby łatwiej poszukać jej w Internecie. Ale i to nie musi być większym problemem, bo również sklepy online oferują fachową pomoc w doborze. Inną zaletą zakupów internetowych jest prawnie uwarunkowana możliwość zwrotu nieużywanej części bez podawania przyczyny. Jest to wyższość nad sklepem stacjonarnym, gdzie nieraz sprzedawca zastrzega sobie brak możliwości zwrotu po odejściu od kasy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − trzynaście =